neljapäev, september 21, 2006

Põlvevalu

Nonii, nüüd on ikka midagi täitsa pekkis. Vasak põlv teeb esmaspäevast saadik sellist valu, et isegi trepist ei saa normaalselt ei üles ega alla. Hommikuti sileda maa peal pole liikumisel väga vigagi aga lõunaks lonkan jälle nagu sõjaveteran. Varem mul ei ole sellist jama olnud ja hästi ei oska hetkel ka hädale põhjust leida, ühtegi vigastust lähiajal nagu ei meenu. Võimalik, et olen metsas lihtsalt mõne kõõluse välja venitanud, seega kogemustest lähtuvalt peaks nädalaga järgi andma, eks paistab. Sellel nädalal ei ole kahjuks selle jama tõttu saanud ka ühtegi jooksusammu teha, vaatan kas nädalavahetusel Põlvamaa MV'le üldse minna saan :( Sellest oleks muidugi parajalt kahju kui ei saaks, sai ju OK Astra meeskonna esimesse vahetusse Tammede Pets jooksma sebitud ...

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Antagu põlvele puhkust, muidu võib vigastuse süveneda või ravi venida.

maare ütles ...

Parafraseerides üht telereklaami, siis: "Ma tean mida sa tunned". Õine Xdream andis mulle esimese hoiatuse kuid ei pannud seda tähele. Põlv ikka aeg- ajalt andis tunda aga mitte hullusti. Kolmapäevased Hansapanga tervisejooksud aga toimusid suht kõval pinnasel ja peale seda põlv alati tuikas. Paar korda võtsin ette pikema otsa ehk mitu ringi ning tulemuseks oli, et järgmisel päeval ei saanud trepist käia. Eriti alla ei saanud.
Heiti õhutusel panin aja Spordimeditsiini keskusesse dr Mardna juurde kirja.

See vaatas korra, katsus, tegi haiget ja diagnoos: ülekoormusest tingitud põlveliigese ülemise kõhre hõrenemine. Ravi: absoluutne jooksukeeld 2 kuuks, Artro Stop Pluss vitamiinid, Deep Relief kreem ja reie nelipea lihase harjutused 200X päevas.

Vat nii. Soovitan soojalt Sul treenimisega vahet pidada. ja paha ei teeks ka ortopeedi külastus..

Tuleb end hoida, pärast ei liigu muidu üldse. Rattasõit muuseas on lubatud.

Anonüümne ütles ...

Õnneks mul sellist probleemi ei ole, niisama nina tatine ja hobusetüüpi köha.

Aga kunagi käisin dr Annuse (mees) manu enda sääreluu ümruse põletiku asjus, soovitati pehmel pinnasel joosta ja Fastum Geliga määrida aga kasu mõlemast oli täpselt 0. Harku metsas pinnaseteedel joostes tegi jalg ikka megalt valu. Ma kavaldasin arsti ja jala üle: võtsin hoopis veidi kaalust alla, vahetasin jalatsifirmat ja peale jooksu kojujõudes panin sääreluule ümber sügavkülmast võetud pudelijahutid, mis muidu peaksid shampuse pudelit vastavas topsis külmana hoidma.

Risto ütles ...

Ilmselt mul kulunud kõhr ei ole, see teeb teist moodi haiget. Valu on pigem selline üleveninud kõõluse moodi, kui jala oled välja väänanud ntx... Eks lähen vist doktori manu jah kui nädala lõpuks pole korras.